У оквиру пројектне наставе у среду 15. јануарау одељењима II-1, II-2 и II-4 одржане су радионице са родитељима „Шијем – вредне руке имам“. Ученици и родитељи су шили новчанике и украшавали их дугмићима. Уживали су и деца и родитељи.
Рок за подношење молби за упис ученика у први разред школске 2020/21. године који територијално не припадају ОШ "Бановић Страхиња" је до 1.2.2020. године.
Календар
Новембар 2024
НЕД
ПОН
УТ
СРЕ
ЧЕТ
ПЕТ
СУБ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Претрага
Анкета
Банери
Администрација
Тим за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања
У оквиру манифестације „Дан девојчица“ ученице осмог разреда наше школе су са наставницом грађанског васпитања Бојаном Милутиновић, 26. априла 2018. године посетиле Ватрогасну бригаду Београд. Припадници Сектора за ванредне ситуације поводом обележавања „Дан девојчица“ у Ватрогасно - спасилачкој бригади Београд били су домаћини девојчицама наше школе, којима су кроз низ предавања едукативног карактера приближили занимање ватрогасаца и упознали их са безбедним понашањем у случају пожара. Посебан акценат је био на припадницама Управе за ванредне ситуације у Београду из ватрогасно спасилачке екипе, које су свакодневно са својим колегама спремне да се суоче са ватреном стихијом и другим елементарним непогодама чиме доказују да храброст није врлина резервисана само за мушкарце.
Међународни „Дан девојчица” установљен је на нивоу УН и обележава се сваког последњег четвртка у априлу. Удружење пословних жена Србије овај дан у Србији обележава осму годину заредом, а у нашој школи традиционално већ четири године уз подршку тима за Професионалну орјентацију. Пројекат има за циљ да девојчице оснажи приликом одабира будућих професија, да не подлежу стереотипима, те да прихвате чињеницу да могу бирати свој позив и у нетипично женским занимањима. Удружење пословних жена Србије подржава равноправност мушкараца и жена и оквиру своје мисије, а то је побољшање институционалног и друштвеног оквира за развој предузетништва у Србији са посебним акцентом на унапређивање положаја жена и њихове улоге у економском развоју.
Са добродошлицом су нас примили заполсени у Ватрогасној бригади уз пратњу госпође Александре Богуновић, власнице предузећа „Беxинг“ из Београда, које се бави производњом ватрогасних камиона и која је за девојчице обезбедила пригодне поклоне. Током посте имали смо прилике да нас кроз све делове Ватрогасне бригаде проведу запослени ватрогасци и да се девојцице упознају са природом посла којим се баве. Посета је започета у гаражи Ватрогасне бригаде, где смо имали прилике да се детаљно упознамо са простором у ком су стационирана возила, где ватрогасци приступају интервенцији кроз коришћење опреме и покретање возила. Девојчице су испитале и истражиле унутрашњост возила како би за тренутак осетиле тежину одговорности коју таква врста посла захтева. Посета је настављена уз стручно вођење до информативног центра, где се примају позиви о пожарима и саобраћајним насрећама као и до просторија за вежбање и одмор.
Реални сусрети који се остварују током ове манифестације треба да допринесу оснаживању девојчица да се током своје професионалне оријентације упознају и са нетипичним професијама којима се жене баве како би реалније сагледале своје жеље за избор будуће професије. Наиме, Управа за ванредне ситуације у Београду у свом колективу има 33 колегинице, које су распоређене у 16 Ватрогасно спасилачких јединица.
Свака жена пролази обуку и оспособљавање за ватрогасца у склопу курса који траје три месеца. Њихов мотив да се баве овим опасним послом, како кажу, јесте пре свега хуманог карактера.