У оквиру пројектне наставе у среду 15. јануарау одељењима II-1, II-2 и II-4 одржане су радионице са родитељима „Шијем – вредне руке имам“. Ученици и родитељи су шили новчанике и украшавали их дугмићима. Уживали су и деца и родитељи.
Рок за подношење молби за упис ученика у први разред школске 2020/21. године који територијално не припадају ОШ "Бановић Страхиња" је до 1.2.2020. године.
Календар
Новембар 2024
НЕД
ПОН
УТ
СРЕ
ЧЕТ
ПЕТ
СУБ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Претрага
Анкета
Банери
Администрација
Тим за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања
Датум: 23. Novembar 2017 17:58 Категорија: Достигнућа
У Дому омладине 17. новембра 2017. године на манифестацији „Green fest“ ученици наше школе су одржали радионицу под називом „Старо за ново“.
Радионица је почела у 10 часова и трајала је 60 минута. Учествовали су ученици седмог и осмог разреда у пратњи наставника: Јелене Јањић (ликовна култура), Аните Сарка Пауновић (биологија), и Марине Милованчевић (биологија). Гости су били ученици ОШ „Владислав Рибникар“ и ОШ „ Рућер Бошковић“
Радионица је почела презентацијом и предавањем ученика осмог разреда о предностима рециклаже. Након тога су ученици гостујућих школа били подељени у 4 групе, а ученици ОШ „Бановић Стрхуња“ су групама поделили потребан материјл за израду предмета од рециклиранох материјала, показујући гостима на који начин се старим и непотребним предметима може удахнути нови живот. Две групе су израђивале рамове за слике од старих новина, комадића компакт дискова и папира у боји. Трећа група је израђивала подметаче за чаше од чепова, а четврта група је учила како се од старих одевних премета могу направити елегантне огрлице и брошеви. По завршетку радионице ученици су представили своје радове, а могли су да погледају и малу изложбу сличних предмета које су израдили ученици наше школе са својим наставницама Јеленом Јањић и Анитом Сарка Пауновић на часовима ликовне културе и домаћинства.
По завштетку овог дела радионице, ученици наше школе су погледали изложбе: „Hardcore Recykling“ која показује минијатурне скулптуре од електронског отпада; Минијатурни арборетум Шумарског факултета и макету парка за децу с посебним потребама; Изложбу слика „Вики воли Земљу“, слободне фотографије заштићених природних добара које се користе за илустрације чланака на Википедији; Изложбу одевних предмета од рециклираних материјала, конзерви, чепова, новина и папира под називом „Еко шик“; изложбу одевних предмета „Tire#Dress“ коју су поставили студенти текстила и дизајна одеће, креације су биле од индустријског гуменог отпада, као и изложбу одевних предмета „Lagertha“ на којој су представљени одевни предмети пластичних флаша, жице, старих џакова и стиропора.
Након изложбе, ученици су имали прилику да погледају дирљив и едукативан филм „Хармонија са депоније“ . Прича прати Рециклажни оркестар Катеуре, дечје парагвајске музичке групе чији су инструменти направљени од отпада. Прича о њима се брзо шири путем интернета и они постају светска сензација. Деца из малог села добијају прилику да свирају са великим светским звездама, као и шансу да промене своју будућност, која би без ове иновативности, преданости и учења, била везана за велику оближњу депонију на којој живе и раде генерације њихових породица.
Посета овог фестивала завршена је у 14 часова.